Dekbedden van Yumeko van 100% biologisch fairtrade materiaal. Voor ieder seizoen het juiste dekbed beschikbaar. Dekbedovertrek van Yumeko gemaakt van 100% biologisch fairtrade materiaal. Dekbedovertrek in diverse formaten beschikbaar.YUMEKO’S BIOLOGISCHE FLANEL
Een musthave voor alle koukleumen: ons beddengoed van flanel. Qua zachtheid is flanel onovertroffen, dat maakt het ideaal voor de herfst- en wintermaanden. Ons flanel wordt gemaakt van 100% biologisch katoen en staat bekend om zijn isolerende en comfortabele eigenschappen. Dankzij een speciale behandeling, waarbij het katoen wordt opgeruwd, krijgt de stof een knuffelbaar zacht gevoel. Alleen de fijnste vezels worden voorzichtig losgemaakt, waardoor de stof heerlijk zacht en extra fluffy wordt. Dit ruwproces wordt meerdere malen herhaald onder lage druk, zodat het garen niet beschadigt. De langere pluisjes worden vervolgens voorzichtig weggeschoren, wat resulteert in die karakteristieke, fluweelzachte touch.
HERKOMST & DUURZAAMHEID
Ons biologische katoen voor het flanel beddengoed is GOTS-gecertificeerd. Het GOTS-keurmerk garandeert dat het katoen voldoet aan de strenge eisen van de Global Organic Textile Standard, en vrij is van pesticiden en andere schadelijke chemicaliën, waardoor het schoon, veilig en huidvriendelijk is. Daarnaast wordt het geproduceerd volgens zowel milieuvriendelijke als sociale normen.
Het weven, verven, naaien en verpakken van de producten gebeurt in een groot familiebedrijf in Portugal. Het water dat gebruikt wordt in de fabriek wordt gezuiverd. Daardoor kan zo’n 70% van het water hergebruikt worden. Daarnaast hebben ze zonnepanelen op het dak, waarmee 90% van de elektriciteit die zij verbruiken wordt opgewekt.